Vinaři

Vinařství Kraví Hora, Bořetice

Vinařství Kraví Hora je malé rodinné vinařství nacházející se v Bořeticích, v srdci mikroregionu Modré hory. V současné době hospodaří zhruba na 3 ha vinic, které se nacházejí v katastrech obcí Bořetice a Němčičky . O vinohrady se vinař Lukáš Sadílek stará s přesvědčením, že kvalita vína se rodí právě ve vinohradě, a že práce o každý keř má velký vliv na celek.

Vinařství Josef Padalík, Bořetice

Rodinné vinařství se nachází pod Kraví horou v centru recesistické Svobodné republiky Kraví hora.  Specializuje se na přívlastková vína výhradně z hroznů vlastní produkce, která vyrábí tradiční metodou. Vína v prvém roce zrají pouze ve dřevěných sudech a pak jsou lahvována a v limitovaném množství distribuována pro všechny, kteří právě tento postup umí ocenit.

Vinařství Leoš Horák, Vrbice

Malé, butikové vinařství z obce, která je známá svou ojedinělou lokalitou vinných sklepů, vykopaných v pískovcové skále. Leoš Horák se specializuje pouze na výrobu přívlastkových vín a je členem VOC Modré hory. Vizí vinařství je vyrábět jen takové množství lahví, které zaručuje kvalitu, vinařovu kontrolu nad výrobou a osobní přístup.

Jedná se o kvalitní vinařství, jehož vína se již druhým rokem dostala do 1000 nejlepších vín světa (Vins du Monde).

Vinařství Vít Sedláček, Vrbice

Rodinné vinařství, zaměřené na kvalitu a čistotu vyráběných vín. V jejich nabídce najdete vína zemská, jakostní odrůdová, jakostní s přívlastkem pozdní sběr a jakostní s přívlastkem výběr z hroznů. Při výrobě červených vín se zaměřuje na dlouhou dobu macerování a tato vína jsou uváděna na trh až po dvou letech vyzrávání.

Vinařství Jan Stávek, Němčičky

VÍNO J. STÁVEK je rodinné vinařství, zaměřené na výrobu speciálních vín, která jsou dělena do tří hlavních segmentů: likérová vína, cuvée vína, rosé vína. Nosnou odrůdou vinařství je také Frankovka z tradičních viničních tratí. Vinařství je členem VOC Modré hory.

Vinařství SPRINGER, Bořetice

Kořeny rodinného vinařství sahají až do roku 1807. Současný majitel Pavel Springer tak navazuje na tradici mnoha předchozích generací. Naprosto přirozené je šetrné obdělávání vinic a přísně redukovaná úroda, zpracovává pouze vlastní hrozny.

Veškerá produkce má osobitý a nezaměnitelný charakter. Nejlepší vína nesou označení "Family Reserve" - vína nejsou filtrovaná ani čířená, doba zrání před lahvováním je minimálně rok.


Cookies settings switcher